top of page

Kuressaare Merepäevadel saavad purjetada ka puuetega inimesed

 

Puuetega purjetajad saavad Kuressaare Merepäevadel istuda uutesse paatidesse, mille soetust toetas Eesti sotsiaalministeerium. Need ei lähe ümber ja on sobilikud ning lihtsad kasutada. Purjekad sobivad nii teraapilisel eesmärgil kasutamiseks kui algõppeks ja võistlemiseks.

 

“Nüüd on kõigil Kuressaare jahisadamast võimalus tõeliste saarlaste kombel merele minna, sõitu nautida ning loodusseadusi avastada ja austada,” ütles parapurjetamise initsiaator Külli Haav, kes neli aastat Eriliste Purjetajate projekti vedanud.

 

“Uute parapurjekate puhul meeldib mulle see, et kui põhitõed selged, siis mõlemale paadiklassile korraldab maailma purjetamisorganisatsioon maailmameistrivõistlusi ning need on Euroopas levinud klassid - nii, et meie purjetajatel on, mille poole pürgida,” lisas Haav.

 

Võta ise rool pihku!

Kolme purjekaga saab sõitmist proovida laupäeval, 10. augustil Kuressaare jahisadama kõige merepoolsemast otsast, seda õpetavad Saaremaa merispordiseltsi sportlased, parapurjetaja Anre Nõmme ja treener Viktor Umbi juhendamisel. Kui osalejatel on huvi, järgneb koolitus, kus saab iseseisvalt omandada paadi käsitsemise, põhilised manöövrid, külg-, vastu- ja allatuulesõidu. Vajalik on registreerumine selle lingi kaudu https://forms.gle/2W2nhUCU8b64no9p8

 

Purjekatest lähemalt

Üks neist, moodsa disainiga ja kiire RS Venture Connect purjekas, on stabiilne kahe roolilehe ja 125kilose bulbiga kiiluga ja kogukaaluga 323 kg ning saab peale võtta 2-6 inimest. Ise veest tühjeneva kokpitiga Venture pikkus on 4,9, laius 2 ja süvis 0,9 meetrit ning purjepinda on sel maksimaalselt 29 ruutmeetrit.

 

Kaks purjekat, Hansa 303 klassist, on lihtsama disainiga ja kergemad kahe mastiga paadid, pikkusega 3,03, laiusega 1,35 ja süvisega 1 meetrit kaaludes 85 kg. Hansa 303 purjeka kogu purjepind on maksimaalselt 20 ruutmeetrit ning sellega saab sõita kaks inimest.

 

Kõik kolm purjekat on sobilikud ka ratastoolis inimestele, RS Venture Connectil on joystick’iga rooli ja grootpurje juhtimise võimendus ning seda saavad kasutada ka elektrilise ratastooli kasutajad või nõrgemate kätega purjetamishuvilised.


 

Eriliste Purjetajate osalemist Kuressaare merepäevadel toetab Eesti Paralümpiakomitee.

Lisainfot saab küsida Eriliste purjetajate Facebookilehe kaudu: https://www.facebook.com/erilisedpurjetajad/

erp.jpg
erp3.jpg
bottom of page