top of page

NASVA

rannaküla

Kalanduse Teabekeskus ja Saarte Koostöökogu esitlevad:
Nasva rannaküla Raiekivi säärel

5. augustil kell 12-18 ja 6. augustil kell 12-18

Fish in Net

5. ja 6. august Kuressaare Merepäevade rannajoonel Raiekivi säärel avastate väikese rannaküla Nasva, kus kohalikud kalurid müüvad oma saaki. Lisaks kogukonna kalaarmastusele on olemas selle elanikel kaluri vaim. Inimesed, kes elavad selles väikeses külas on kalurid ja teevad selle väga eriliseks. Nad hindavad väga lihtsaid asju oma elus, olgu see siis värskelt püütud või praetud kala lõuna- ja õhtusöögiks. Kaluri kogukond naudib oma elu kajaka kisaga popsuvate paatide ja lõõtsa muusika saatel.

5. augustil kell 15.00-18.00 Sõudevõistlus annab Merepäevale saapa kätte ja läheb vee peale. Kõik on sinu elus sõudmine. Kasse paadi sõudevõistlus „Merepäeva saabas“! Kui sa oled üks meist, siis tule sõua meiega. Tõmmake üles pinge ja hüpake paati – sõudmisvõistlusel ootab sind Oliver Moring. Võistlus algab samalt alalt, kus on paigutatud Nasva küla telk, paadid teevad ringi ümber meres oleva poi ja suunduvad tagasi. Kiiremad saavad auhinnatud.

Sõudevõistluse auhinnad S-Link ja Gold Fish.

5. augustil kell 12.00-18.00 ja 6. augustil kell 12.00-18.00 Tõuse ja sära, on kalapüügi aeg!

Kas soovite väljendada oma armastust ja kirge kalapüügi vastu? Kaugustes sinav meri kutsub sind kalastama „Võrgud merre ja võrgud välja“ demonstratiivsetele etendustele. Kaido Tiit on merd kujutanud alati naisena. Alati on ta tujukasse vete- või mere-emasse suhtunud aupaklikuse ja lugupidamisega, kalasaagi eest tuleb kombeks mere-emale ka tänuohver tuua. Ohverdada võib nii kala kui ka alkoholi, soola, leiba. Ohvriandi heidetakse otse merre. Kaido on kõige ja kõigi eest hoolt kandnud ja ootab teid meres kalavõrkude sisse panemist ja väljavõtmist jälgima. Kalasaak on kindlustatud! Vastavalt soovijatele väljub alus iga tunni tagant. Laeva kapten Hillar Lipp võtab oma pardale korraga 12-15 huvilist. Turvavarustuse ja kalamehejutud teeb kapten teile kõigile välja. Pane aga mereline riietus selga ja tule kalale! Juhtuda võib ainult see, et armute kalurisse või kaluriametisse.

Kala töötlemine ja söömine 5. augustil kell 15.00-18.00 ja 6. augustil kell 12.00-16.00

Tiina Mai: "Tere tulemast Merepäevadele! Mina olen Tihemetsa Tiina. Ennem ikka sündisin mina, kui siis hakati Nasvale Tihemetsa talu ehitama. Kes siis seda laulu ei tea Tihemetsa Tiinast, mis meist rääkida võib ju mõndagi head! Meite Tihemetsa talus on pakutud kalaroogasid juba üle 20 aasta. Meitel saab süüa mehemoodi, kui aga otsa saab tuuakse juurde. Tavaliselt on laual kena kala, keedukartul, koorekaste, roheline salat, sai, leib. Vajadusel teeme menüü ümber vastaval tellija soovile! 5.ja 6. augustil oleme Merepäeval kohal aga, kui sa tahad meitele külla tulla: sõida mõõda Sõrve maanteed pidi Nasva poole. Tihemetsa Kala OÜ ootab sind. Tel. 5265511 või tiina.mai@hotmail.com

„Võrgud paigatud ja rakendatud.“ 6. augustil kell 12.00-15.00

Kunagi ei ole liiga hilja ega vara hakata valmistuma oma esimeseks kalastusretkeks. See tähendab, et hindate oma kalastusvarustust, sealhulgas võrku. Kuna kala püüdmise juures on teie võrk kõige olulisem vahend. Rein Niit on Merepäevadel kohal, et teile õpetada võrgu paikamist ja rakendamist. Suurap on ise seda tööd teinud juba üle 60-ne aasta. Just tema paigatud ja rakendatud võrgud on paljudele kaluritele taganud õnneliku kalastamise.

Lõõtsamees Tõnu Eermann mängib lõõtsa lihtsalt sellepärast, et ta seda nii armastab. Küll need , kes lõõtsamuusikat armastavad Tõnule lähedale hiilivad. Tõnu süda on nagu laulev lind, kelle pesa on vees. Ta süda on nagu vikerkaare kest, mis aerutab Merepäevadel. Ta süda on rõõmsam kui kõik Te, sest teda armastavad inimesed on tulnud Merepäevadele.

5. august kell 12.00-15.00 ja 6. august kell 16.00-18.00 Nasva küla ajalugu on see, milles on meie küla elatud lood ja millesse me kunagi ise satume. Iga mees võib teha ajalugu. Nasva suurmees Kalle Kesküla on Nasva ajaloo ülesse kirjutanud ja räägib selle teile edasi. Tule tee Merepäevadel koos Nasva külaga ajalugu! Komöödia ja paadis kalastamise vaheline suhte ajalugu on üsna sarnane: „Alati on naljakas, kui keegi vette kukub!“

5. august kell 12.00-18.00 ja

6. august kell 12.00-18.00 lastele mängud ja võistlused Hiie ja Angelaga

emkf-2014-2020-est-el-h_ööö.jpg

Kui te küsiksite kalalt: "Mis uudiseid teil veel merest ja merepäevadest?" Kala vastaks: "Mul oleks teile palju öelda, aga mo suu on vett täis."

_kalateave_logo.jpg
enam -.png
bottom of page