top of page

24. Kuressaare Merepäevade tunnuskujundus on selgunud ja passid on müügis

6.-8. augustini 2020 toimuvate 24. Kuressaare Merepäevade tunnuskujunduse autoriks on Pärnumaalt, Kilingi-Nõmmest pärit ning hetkel Zürichis elav Eesti kunstnik Liisi Grünberg. Grünbergi käe all valmis tänavuste Kuressaare Merepäevade teemat „Meri pidu peab siin” ilmestav värviline kujundus.

 

Festivali teema “Meri pidu peab siin” mõtestab lahti mere erinevad tahud – meri ei ole ainult igapäevane räimepüük, vaid oma rikkuses palju enamat. Meri võib olla mäslev ja tormav; tüüne, sillerdav ja eri värvides – meri oskab pidutseda.

1920x1080_sponsoriteta.jpg
Kuressaare Merepäevad 2020

Kuressaare Merepäevasid ilmestava kujunduslahenduse eesmärgiks on visualiseerida programmi kätkevat teemat. Sel aastal valis festivali meeskond ühiselt välja noore kujundaja, kelle käekiri sobib hästi kokku tänavuse teema ja festivali näoga. Valik langes Liisi Grünbergile, kellel on väga hea maitsemeel, eristuv käekiri ja kes kasutab oma kujundustöödes julgelt värve.

 

Liisi Grünbergi sõnul mõjus talle 24. Kuressaare Merepäevade festivali teema inspireerivalt: „Kui kuulsin, et Merepäevade teemaks on mere pidu, siis hakkasin kohe leiutama, millised erinevad mereelukad pidu võiks pidada. Karvased vetikatega kaetud kivid on minu meelest väga lummavad ja kutsuvad alati end paitama. Seetõttu võtsin nad pildi keskseteks tegelasteks kenade näkkide kõrval, kes neid veest välja aitavad. Ilmselgelt toimub selline trall keskööl.” Grünberg on lisanud kujundusele ka salapära ning maagiat: „Näkkide seljataga on ka kast muusikainstrumentidega, mida kivid kasutada saavad, kuid kahjuks jääb see muuli taha varju.”

 

Grünbergi huvi koomiksite ja illustratsiooni vastu viis ta Kõrgemasse Kunstikooli Pallas ning sealt edasi EKA-sse animatsiooni õppima. Praeguseks on ta viis aastat animatsiooni alal töötanud.

24. Kuressaare Merepäevad toimuvad 6.-8. augustini Raiekivi säärel. Passid on müügis alates 2. märtsist Piletilevis ja Kuressaare kultuurikeskuses. Programm avalikustatakse jooksvalt kodulehel www.merepaevad.ee ja Kuressaare Merepäevade Facebooki lehel.

Mida kiiremalt pileti soetad, seda värskemalt saad! 🢃

VÄRSKE KILU (1.03-31.05)
Pass 25€
Päevapilet 15€
Avamiskontsert 15€

KÜPS TUULEHAUG (1.06-31.07)
Pass 35€
Päevapilet 20€
Avamiskontsert 15€

PRISKE LEST (1.08-8.08)
Pass 45€
Päevapilet 25€
Avamiskontsert 15€

Pass sisaldab nii avamiskontserti (6. august) kui festivali põhipäevasid (7. ja 8. august).

bottom of page