Kuressaare Merepäevad - nädal täis meremelu ja head muusikat

GRAM-OF-FUN

 Raiekivi säärel on mõlemal päeval suurejooneline laat, haakriku laat, messiala ja lastele ning ka täiskasvanutele mitmeid sportlikke väljakutseid. Laadalaval kuuleb lõõtsamuusikat, esinevad Ivo Miil, Leana Vapper-Dhoore ja Kulno Malva. Tantsu keerutavad Piiprellid ja Tantsusarvikud, oma etteaste teeb Kuressaare Linnaorkester. Spordiprogrammist leiab tegevusi nii lastele kui täiskasvanutele, nii vees kui maismaal. On nii osalemisrõõmu kui ka võistlusmomenti. Raiekivi säärele ootame teid kõiki reedel alates kell 12 ja laupäeval juba kell 10, mõlemal päeval kestab programm kuni kella kuueni õhtul.

 

Pärast seda liigume edasi Kuressaare lossihoovi, kus toimuvad Kuressaare Merepäevade põhikontserdid. Reedel esinevad Eesti esimene tõeline sinisilmse souli viljeleja Rita Ray ja  Eesti funk-soul-disko kollektiiv Lexsoul Dancemachine. Laupäevase õhtupooliku tõmbab käima vastupandamatu positiivse energiaga laetud Daniel Levi, kelle kõlapildis tuksuvad maitsekalt souli, rocki, funki ja R’n’B elemendid, mis publiku kiirelt kaasa haaravad. 25. Kuressaare Merepäevad lõpetab elektroonilise indie-muusika artist NOËP. Mõlemal õhtul võimas videomapping! Piletid ja passid eriti soodsa hinnaga saadaval Piletilevist.

 

Melu kandub üle ka Kuressaare jahisadamasse, kus laupäeval, 7. augustil toimub Saaremaa Merispordi Seltsi traditsiooniline Vanade Kalade võistlus. Optimistidel võtavad mõõtu täiseas mehed laias vanuseskaalas.


Müügi- ja meluala Raiekivi säärel

Laada- ja melualal leiab sel korral eksponente, kelle kõigile on südamelähedane jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik elustiil. Ikka rohelisema saare ja elu suunas - nii on meil kohal Pernova Hariduskeskus oma "Hoia merd" teematelgiga - pakutakse tegevust lastele, sätitakse üles teemakohane välinäitus. Samal teemal tegeletakse ka Euroopa Komsjoni Eesti esinduse telgis, kes teeb koostööd Uuskasutuskeskusega. Laadal on palju huvitavaid käsitöö pakkujaid - käsitöölandid,  nahatooted, vilditud tooted, palju huvitavat keraamikat ja gobeläänkangatooted. Esindatud on looduskosmeetika ja loodusmeditsiini pakkujad. Kohal on ka mitmed linaste riiete ja näiteks redisainitud teksameister.  Peipsiäärest tuuakse ka kala ja sibulat. Suure ostlemise vaheajal saab janu kustutada erinevate käsitööõlledega ja smuutidega.

Mõttekoja rikastavad arutelud ja lasteetendus

Mõttekojas plaanime sel aastal arutleda merekaitse teemadel ja seda ennekõike nende inimeste pilgu läbi, kes Eesti kaitsemise nimel igapäevaselt tööd teevad. Pehmematest teemadest on laual "Meri ja armastus" ehk romantika maailmameredel ja sadamates.  Seda nii meremeeste, kirjanike kui teiste põnevate persoonide silmade läbi.

 

Mõttekojasse ootame ka lapsi, sest reedel kell 12 ja laupäeval kell 11 mängitakse seal lastelavastust „Topo-Ropo”. Topo-Ropo on plastiliinist nukk, kes asub seiklema nii mere põhjas kui vee peal, nii idas kui läänes, nii põhjas kui lõunas, nii Maa peal kui Kuul. „Topo-Ropo“ on seikluslik lugu sõbraks saamisest ning inimeseks olemisest. Autor Heljo Mänd ja lavastaja ja dramaturg Karl Sakrits (Eesti Noorsooteater), laval Mihkel Tikerpalu (Eesti Noorsooteater). Tegu on lavastusega vanusele alates 4. eluaastast. Etenduse pikkus 40 min.

 

Kuressaare Merepäevad on aastatega kujunenud üheks Saaremaa suurimaks koguperefestivaliks, kus jagub tegevust kõigile. Kohtumiseni Kuressaare Merepäevadel!

2021. aasta Kuressaare Merepäevad saavad alguse maalilistest Saaremaa väikesadamatest – Atla, Soela, Valmeranna ja Kõiguste. 2.-5. augustini mängitakse nendes kaunites mereäärsetes kohtades muusikat, tantsitakse ja nauditakse meremelu ning seltskonda. Nädala lõpus 6. ja 7. augustil kohtume Kuressaare Merepäevade põhipäevadel Raiekivi säärel ja Kuressaare lossihoovis.

 

Sel aastal toimub laada- ja meremelu Raiekivi säärel ning tasulised kontserdid Kuressaare lossihoovis. Toimub ka traditsiooniline Vapilaev Admiral Cowani tervitamine. Igal aastal antakse  tunnustus vapilaeva ajateenijale, kes Saaremaaga seotud. Ka sel aastal tuleb Cowan Roomassaarde kohale ja kõigil huvilistel on võimalik vapilaeva külastada ja sadamasse saabumisel tervitama tulla.

näkk1.png
publik.png