top of page

Eesti võrkpall tähistab 100 aasta juubelit suvetuuriga

Eesti võrkpall tähistab 100 aasta juubelit suvetuuriga, kus näeb palliplatsil endisi rahvuskoondise mängijaid ja tänaseid treenereid

 

Eesti võrkpall saab sel aastal 100-aastaseks. Juubeliaasta tipphetk on 21.-22. juunini Tallinnas Saku suurhallis toimuv meeste Euroopa Kuldliiga finaalturniir. 

Samas on tippspordi kõrval juubeliaastasse kavandatud ka mitmeid vähem tõsiseid aga sama meeleolukaid sünnipäevaüritusi. Neist üks suurejoonelisemaid on juunist kuni augustini toimuv suvetuur "Eesti on võrkpallimaa 100", mille raames kohtuvad endised Eesti koondiste mängijad ja treenerid Eesti erinevates paikades meelelahutuslikus showmängus kohalikest võrkpallisõpradest moodustatud võistkondadega.
 

"Eesti on võrkpallimaa 100" mängude kalender:


1. juunil  kell 15:30 Narva lossipargis / Narva linna päevad
7. juunil  kell 17:00 Rakvere spordikeskuse liivaväljakul / Rakvere linna päevad
29. juunil  kell 15:30 Pühajärve rannas / RetroBest festival
13. juuli  kell 16:00 Kihnu Metsamaa Pärimustalu / Kihnu Mere pidu
3. augustil  kell 15:00 Kärdla Rannapaargu / Hiiumaa kohvikutepäevad
10. augustil  kell 12:00 Kuressaare Titerannas / Kuressaare merepäevad    

 

Mängud on kavandatud kohalike rahvaüritustega samadele päevadele. 

Suvetuuril on inimestel võimalus lähedalt näha ja vabas õhkkonnas näost näkku suhelda meie võrkpalli lähiajaloo legendidega. Oma osalemist erinevatel etappidel on kinnitanud endine Eesti koondise, praegune Läti meeste koondise peatreener Avo Keel, Saaremaa Võrkpalliklubi peatreener Urmas Tali, Eesti naiste koondise treener Marko Mett, endised tippmängijad Jaanus Lillepuu, Argo Meresaar, Veiko Lember, Asko Esna, Kristjan Õuekallas jpt.

bottom of page