top of page

"Meri võtab, meri annab, meri suured laevad kannab"

23. Kuressaare Merepäevad saavad võimsa avapaugu pühapäeval, 4. augustil kell 19 uuenenud Kuressaare keskväljakul.

Tänavuste Kuressaare Merepäevade avamine on pühendatud merele, mis seob meid läbi aastatuhandete meie esivanemate pärimuse ning iidsete traditsioonidega. Me oleme põhjamaa ja mere rahvas, keda on meri hoidnud ja kellelt meri on ka palju võtnud. Meres on jõudu ja väge, kontrastina siidjat pehmust ja piiritut vaikust.

 

55869532_2106873019348493_60619379513386

Kalascima (ITA)


Seda kõike väljendab ka avamise muusikaline programm, kus laulud merest ja merele on seotud üheks voolavaks jutustuseks. Esitusele tulevad Veronika Portsmuthi lauludes nii arhailised regilaulud kui ka uusloodud viisid, Reigo Ahvena vägev trummide riitus-impro ning Märt Agu tantsijate loitsiv meestetants. Merele helimaali loob süntesaatoril muusik Raun Juurikas.

Õhtu peaesinejaks on kuum Itaalia bänd Kalascima.  Kalascima koosseisu kuuluvad kuus tumedapäist Itaaliast Salentost pärit meest, kes segavad oma kodukandi vana rituaalset tarantella traditsiooni elektroonilise muusikaga. Tulemus on plahvatuslik, energiast tulvil ja hüpnootiliselt haarav. 

Avakontserdil saab alguse ka haarav piletimäng, millega on võimalus lunastada endale tasuta Kuressaare Merepäevade pass. Nimelt liiguvad Kuressaare Merepäevad 5.-9. augustini edasi Saaremaa väikesadamatesse, kus toimub viis tasuta kontserti. Kogudes igas kontserdipaigas flaierile tempel, saab Kuressaare Merepäevade passi tasuta!

Avamisüritus ja sadamakontserdid on TASUTA! Toetab Saarte Kalandus.

Kuressaare Merepäevad 2019 peasponsorid on A. Le Coq ja Saaremaa Piimatööstus.

bottom of page