Trad.Attack!’i Kuressaare Merepäevade erikontserdil lööb kaasa Vaiko Eplik

24. Kuressaare Merepäevade 8. augusti erikontserdi peaesinejaks Kuressaare lossihoovis on Eesti trad-pop-rokkmuusikaansambel Trad.Attack! Bändi kolmas singel “Armasta mind” värskeimalt albumilt „Make Your Move” sündis koostöös Vaiko Eplikuga, kes koos bändiga Saaremaa kontserdil ka üles astub.

Trad_Vaiko_Eplik.jpeg

GRAM-OF-FUN

„Ootame Saaremaa kontserti väga, sest viimati, kui esinesime Eesti Tuuri raames Kuressaare kultuurikeskuses, läksid inimesed täitsa hulluks ning see oli elamus, mida ei unusta iial“, kirjeldab ootusärevust bändi kitarrist Jalmar Vabarna. „Meil on hea meel, et Merepäevade korraldajad otsustasid just meie kontserdi korraldada ja lubame, et see tuleb kindlasti võimas elamus nii muusikaliselt kui visuaalselt“, lisab Vabarna.

Lisaks Eplikule esineb bändiga ka keelpillikvartett koosseisus Karl Jõgi (1. viiul), Helina Sommer (2. viiul), Teele-Liis Tiidor (vioola) ning Loo Arukask (tšello). Koos esitatakse lugu "Kus mu süda on...".

Võimast visuaalset elamust pakub Argo Valdmaa videomapping, millega ta on juba aastaid üllatanud kontserdi külastajaid Kuressaare Merepäevade Merelava purjedel. Sel aastal kuvab ta valgusinstallatsioonid üle terve lossi seina.
 

Trad.Attack!’i soojendab kodumaine soul-funk supergrupp Gram-Of-Fun, kus naissolistiks meie oma Kristel Aaslaid. Ürituse algus kell 21:00, väravad avame kell 20:00.

 

Kuressaare Merepäevade erikontserdi õhtule eelneb veel rida põnevaid üritusi. Reedel, 7. augustil ootame kõiki kaugemate kultuuride muusika huvilisi Raekoja Päikeselavale, kus toimub muusikaline eriõhtu VolkStuudio. Karismaatiline Peeter Volkonski on laiale avalikkusele tuntud kui muusik, näitleja ja teatrilavastaja. Samas on võib-olla paljudele saladuseks, et ta on paadunud melomaan, kes on aastaid olnud Tartu ülikooli fonoteegi kuldklient.

 

Laupäeval, 8. augustil kell 12 toimub Kuressaare keskväljakul Kuressaare Merepäevade lasteeri – etendus, kus Piip ja Tuut mängivad püstijalakomöödias „Loomad”. Piip ja Tuut kehastuvad loomadeks, kes peegeldavad värvikalt meie inimloomust. Vaataja võib mõneski loomas ära tunda oma naabri või lapse õpetaja, oma abikaasa või sootuks iseenda. See on kiire moondumismäng, kus laval on rohkem loomi kui näitlejaid.

 

Nii VolkStuudio kui Piip ja Tuut on kõigile tasuta, Merepäevade erikontserdi piletid on saadaval Piletilevis ja Kuressaare kultuurikeskuses.

Hea kontserdi külastaja, palume üritusele tulles kinni pidada kõigist Terviseameti ja Vabariigi valitsuse poolt kehtestatud turvanõuetest ja käitumisreeglitest! Nõuded leiab Terviseameti kodulehelt terviseamet.ee. Palume publikul hoida distantsi, pesta ja desinfitseerida käsi ning haigena koju jääda. Aitäh!

Trad.Attack! ja Vaiko Eplik esinemas Viljandis PÄRIMUSA 2.0. Autor: Aron Urb